Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Światowy Dzień Pluszowego Misia - konkurs

Utworzono dnia 25.11.2020

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto zostało ustanowione w 2002 r., dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Jak to się stało, że miś ma swoje urodziny?

"W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów" (mistodzieci.pl)

Polskim dzieciom doskonale jest znany pluszowy miś. Taka przytulanka towarzyszyła w dzieciństwie niemal każdemu - w radosnych i smutnych chwilach, do zasypiania, przytulania. Towarzysz dziecięcych zabaw miał oczywiście swoje imię. Z okazji "misiowego" święta proponujemy zabawę - konkurs:

(plakat informujący o konkursie)

Konkurs „Mój Miś”

 1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej (ul. Z. Krasińskiego 4, 06-406 Opinogóra Górna; tel. 23 671 73 51).
 2. Konkurs jest skierowany dla osób 5+ mieszkających lub uczących się na terenie gminy Opinogóra Górna.
 3. Żeby wziąć udział w konkursie, należy narysować swoją zabawkę – misia. Na obrazku należy umieścić imię pluszaka.
 4. Zdjęcie/ skan obrazka należy przekazać na adres mailowy biblioteki: gbp@opinogoragorna.pl do 30 listopada 2020 r.
 5. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko, miejscowość autora pracy oraz imię, nazwisko, numer telefonu rodzica/opiekuna prawnego osoby małoletniej.
 6. Autorzy najładniejszych prac otrzymają nagrody.
 7. Najładniejsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej i FB Organizatora.
 8. Sposób przekazania nagród zostanie ustalony za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 9. W uzasadnionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo zmian w regulaminie.

  Administratorem danych osobowych przetwarzanych w celu przeprowadzenia konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej (GBP). Dane przetwarzane są na podstawie zgody wyrażonej poprzez działanie - wysłanie zgłoszenia (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). Więcej informacji dot. przetwarzania danych przez GBP oraz przysługujących praw dostępnych jest na stronie internetowej. Podanie danych osobowych (imię, nazwisko, wiek, miejscowość) jest niezbędne do wzięcia udziału w konkursie. Wybrane prace plastyczne wraz z danymi autorów zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz facebooku GBP.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 9

W poprzednim tygodniu: 72

W tym miesiącu: 212

W poprzednim miesiącu: 216

Wszystkich: 6126