Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Spotkanie z przedszkolakami

Utworzono dnia 07.04.2024

     W piątek 5 kwietnia br. mieliśmy wyjątkowych gości w bibliotece - przedszkolaków z grupy "0a" z Opinogóry Górnej pod opieką Aleksandry Pajewskiej. Razem spędziliśmy fantastyczny czas, odkrywając tajemnice książek i biblioteki.
     Po przeczytaniu „Wypożyczalni skrzydeł” i przybliżeniu pracy bibliotekarza dzieci ochoczo rozbiegły się po bibliotece, szukając ilustracji z ulubionymi bohaterami literackimi. Odkryły nawet prawdziwy skarb – wielką torbę z książkami! Poznały różne ich rodzaje - tradycyjne, audiobooki i e-booki. Ale to nie koniec niespodzianek! Przedszkolaki otrzymały pilną przesyłkę. Był to list – skarga książki – bo dzieci nie zawsze o nie dbają. Na tej podstawie omówiliśmy wspólnie, jak należy obchodzić się z książkami. Potem było przeglądanie, oglądanie, zabawa…  i mnóstwo różnych książkowych ciekawostek. Przedszkolaki dowiedziały się też,  jak są zbudowane. Następnie wzięły udział w krótkim quizie dotyczącym wierszy Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Wypadły całkiem nieźle!  Na koniec wspólne zdjęcie i na pamiątkę spotkania - zakładki do książek z informacjami o naszej bibliotece oraz słodkie przysmaki.
     Dziękujemy wszystkim za wizytę! Mam nadzieję, że dla naszych małych bibliotecznych odkrywców to był początek wielkiej przygody z czytaniem!

 

Zdjęcie przedszkolaków z Opinogóry Górnej

Grupa przedszkolaków z Opinogóry Górnej z Magdaleną Wiercińską dyrektorem biblioteki

 

Zdjęcie przedszkolaków z Opinogóry Górnej

Grupa przedszkolaków z Opinogóry Górnej z Aleksandrą Pajewską

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 35

W poprzednim tygodniu: 106

W tym miesiącu: 302

W poprzednim miesiącu: 384

Wszystkich: 17846