Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Nowe oblicze biblioteki

Utworzono dnia 10.01.2021

Po elektronicznym skatalogowaniu całego księgozbioru
wprowadziliśmy w GBP w Opinogórze Górnej
 elektroniczną obsługę czytelników.

Co to oznacza?

       Warunkiem wypożyczania książek jest posiadanie  elektronicznej karty bibliotecznej. Każdy czytelnik otrzymuje ją bezpłatnie podczas zapisu do biblioteki.  Znajduje się na niej kod kreskowy oraz numer i pin. Wszystkie informacje o czytelniku, dotychczas zapisywane w wersji papierowej, są umieszczane w programie bibliotecznym na indywidualnym koncie czytelnika.
    Przy wypożyczaniu książki kod kreskowy jest rozpoznawany przez czytnik podłączony do komputera, informacje o książce i dacie jej wypożyczenia są zapisywane na koncie czytelnika. Przy zwrocie wypożyczonych pozycji system rejestruje datę zwrotu i zaznacza brak obciążeń na koncie bibliotecznym. Taki sposób wypożyczeń zaowocuje wieloma udogodnieniami dla korzystających z biblioteki - każdy czytelnik sam będzie mógł monitorować stan swojego bibliotecznego konta: ilość książek oddanych i pozycji do zwrócenia oraz terminy zwrotów.

     W związku z wdrożeniem elektronicznej obsługi klientów biblioteki pojawiły się zmiany w Regulaminie korzystania ze zbiorów i usług GBP. Dokument znajduje się poniżej. Trzeba się zapoznać z nowymi zasadami, ponieważ nadal obowiązuje złożenie podpisu na karcie zobowiązania!

Przypominamy o obowiązku zwrotu zaległych książek do biblioteki,
tylko wtedy można zarejestrować się w bibliotece
i otrzymać elektroniczną kartę biblioteczną!

Zdjęcie karty elektronicznej dla czytelników GBP w Opinogórze Górnej

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 64

W tym miesiącu: 117

W poprzednim miesiącu: 339

Wszystkich: 7005