Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Kicia Kocia uczy i bawi - wielkie czytanie w bibliotece

Utworzono dnia 28.03.2023

      W piątek 17 marca mieliśmy gości w bibliotece. Na spotkanie z Kicią Kocią (bohaterką książek dla dzieci autorstwa A. Głowińskiej) przyszli "zerówkowicze" z SP w Opinogórze Górnej pod opieką p. Aleksandry Pajewskiej i Pauliny Kacprzak. Wizyta odbyła się w ramach projektu "Kicia Kocia uczy i bawi".

     Czytaliśmy opowieść o tym, jak mała kotka wybrała się z mamą do biblioteki, żeby wypożyczyć książki. Na podstawie tej historyjki maluszki już niemal wszystko wiedzą o bibliotece! Poznały też dwa trudne słowa - autograf i dedykacja Potem było szukanie ilustracji przedstawiających Kicię Kocię, ukrytych w pomieszczeniu. Przyszedł czas na kolejną opowieść. Czytaliśmy, tym razem o tym, jak rezolutna kotka poznała strażaka. Był nim sąsiad Jacek, który wybawił Kicię Kocię z opresji. Wspólnie omówiliśmy, na czym polega praca strażaka i wtedy do biblioteki przyszli PRAWDZIWI STRAŻACY! Na spotkaniu z dziećmi pojawili się trzej druhowie z OSP w Opinogórze Górnej. Opowiedzieli o swojej pracy i o umundurowaniu. Było więc oglądanie, przymierzanie i zadawanie pytań. Na koniec oczywiście wspólne zdjęcie. Zaplanowana była też praca plastyczna, dzieci wykonały pacynkę Kici Koci.      

     Finał spotkania to oglądanie książek, nie tylko o przygodach małej kotki. Nasi mali goście na pamiątkę spotkania zostawili w bibliotece własnoręcznie wykonaną książkę – baśń „Czerwony Kapturek”. Dziękujemy za ten wspaniały podarunek!

Zdjęcie książki o Czerwonym Kapturku

 

 

Na zdjęciu dzieci z kl. "0b" ze Szkoły Podstawowej im. Z.Krasińskiego w Opinogórze Górnej z druhami z OSP w Opinogórze Górnej

Zdjęcie dzieci ze strażakami

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 35

W poprzednim tygodniu: 106

W tym miesiącu: 302

W poprzednim miesiącu: 384

Wszystkich: 17846