Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Ferie, ferie i po feriach...

Utworzono dnia 17.02.2019

W tym roku w ramach ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej zorganizowała kilka atrakcji.
Od poniedziałku do środy (4- 6 lutego) odbywały się w sali konferencyjnej zajęcia taneczne - zumba. Spotkania miały charakter otwarty tzn. mogły w nich uczestniczyć wszystkie chętne osoby - dzieci i młodzież - z terenu naszej gminy. Prowadziła je p. Wiktoria ze szkoły tańca SalsaFit w Ciechanowie. Ponieważ zumba zawiera elementy tańca i aerobiku, zajęcia okazały się nie lada wyzwaniem dla małych uczestników. Wymagała sporo wysiłku, ale z dnia na dzień kondycja wyraźnie się poprawiała. Najlepiej radzili sobie Zosia i Mateusz - zostali Królową i Królem Zumby.
Po każdych zjęciach tanecznych odbywał się krzyżówkowy turniej. Chętne osoby rozwiązywały przygotowaną przez bibliotekarza krzyżówkę - co dzień inną - nawiązującą do znanych dzieciom wierszy i bajek. Spośród prawidłowo rozwiązanych łamigłówek losowano jedną, której autor wybierał sobie nagrodę. Zwyciężczynią w pierwszym dniu krzyżówkowych zmagań została Lena Stochmiałek.
Ponadto została zorganizowana zabawa czytelnicza - literackie Koło fortuny. Oczywiście z nagrodami! Uczestnicy, podzieleni na trzyosobowe zespoły, odpowiadali na pytania i odgadywali zagadki. Dotyczyły postaci z wierszy i bajek, tytułów tekstów dla dzieci. Za prawidłową odpowiedź drużyna zdobywała  taką ilość punktów, jaką wskazywał znacznik na kole fortuny - nawet 50 pkt. Należało tylko mieć trochę szczęścia, bo mogła się trafić utrata kolejki albo tylko 1 punkt. Zabawa była naprawdę udana! Drużyny, które zdobyły największą ilość punktów oraz zajęły drugie i trzecie miejsce wybrały sobie nagrody, m. in. puzzle, segregatory, fantazyjne kredki, notesy, naklejki.
W oczekiwaniu na zajęcia lub podczas przerw dzieci mogły korzystać z kącika zabaw. Miały do dyspozycji:  kolorowanki, klocki, pluszaki, puzzle, gry planszowe, gry karciane. Mogły miło spędzić czas.
Do zobaczenia za rok podczas kolejnych feryjnych atrakcji!

Ferie, ferie i po feriach...

Utworzono dnia 17.02.2019, 21:15

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 37

W poprzednim tygodniu: 35

W tym miesiącu: 104

W poprzednim miesiącu: 178

Wszystkich: 2514