Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Z Opinogóry do Peru

Utworzono dnia 24.10.2023

     W niedzielę 8 października br rozpoczęliśmy w gminie Opinogóra Górna cykl spotkań podróżniczych ph. „Opinogórskie wyprawy w nieznane”, organizowany przez GBP w Opinogórze Górnej oraz Klub Senior+ w Dzboniu. Pierwszą wirtualną podróż odbyliśmy do Peru pod przewodnictwem księdza Zbigniewa Rembały, proboszcza opinogórskiej parafii. Właśnie w tym kraju ksiądz spędził 29 lat, poświęcając się pracy misyjnej.

     Na wstępie było o położeniu geograficznym, klimacie, obowiązującym języku i mieszkańcach Peru. Prowadzący opowiedział, co ciekawego można zobaczyć/zwiedzić. Następnie, na podstawie własnych przeżyć, pokazał codzienność w Peru – z czego ludzie żyją, co jedzą, w jaki sposób praktykują wiarę, jak sobie radzą w dżungli, jak można przetrwać w takim klimacie. Opowieść dotyczyła również miasta Iquitos, do którego nie można dotrzeć drogą lądową – tylko łodzią lub samolotem. Było dużo ciekawostek o tym miejscu i w ogóle o Amazonii, życiu i różnych trudnościach, z którymi ksiądz musiał się zmierzyć.

Na pamiątkę uczestnicy mogli przystawić na ulotce reklamującej spotkanie pieczęć okolicznościową, zdobyć autograf księdza Zbigniewa.

Już niedługo kolejna wyprawa w nieznane!

Opinogórskie wyprawy w nieznane... - do Peru!

Utworzono dnia 24.10.2023, 13:49

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 35

W poprzednim tygodniu: 106

W tym miesiącu: 302

W poprzednim miesiącu: 384

Wszystkich: 17846