Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Warsztaty komiksowe

Utworzono dnia 10.05.2022

      Młodzież z klas Va i VI ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej uczestniczyła w warsztatach tworzenia komiksu, zorganizowanych przez GBP w Opinogórze Górnej. Zajęcia prowadził Rafał Kado, pochodzący z Ciechanowa rysownik komiksów, ilustracji do książek, rzeźbiarz, grafik komputerowy, twórca rysunków satyrycznych do lokalnych gazet. Artyście towarzyszyła Anna Klep. Od kilku lat wspólnie działają w  Stowarzyszeniu Mistrzowie Sztuki. Organizacja zajmuje się m.in. wspieraniem młodych talentów, promowaniem różnych dziedzin sztuki.

     Podczas warsztatów zostały omówione najważniejsze elementy składowe komiksu, sposoby pisania tekstu. Rysując na żywo, prowadzący przedstawił podstawy projektowania postaci i różne sposoby ich ukazywania w kadrze, metody komponowania dymków. Młodzież na bieżąco podczas pokazu wykonywała poszczególne elementy komiksu. Powstały ciekawe prace, którymi można było się pochwalić!

  Kolejnym etapem będzie udział w konkursie na stworzenie komiksu do wybranej ballady Adama Mickiewicza. Liczymy na to, że wśród autorów ujawni się jakiś talent i pod czujnym okiem Rafała Kado będzie rozwijał swoje umiejętności. Planujemy zorganizować cykliczne zajęcia plastyczne dla zainteresowanych rysowaniem.

Ołówki w dłoń i do dzieła!

Już wkrótce „komiksowe” zajęcia Rafał Kado poprowadzi z uczniami Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej.

Warsztaty komiksowe

Utworzono dnia 10.05.2022, 01:34

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 42

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 117

W poprzednim miesiącu: 230

Wszystkich: 11325