Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Tydzień Bibliotek 2023

Utworzono dnia 17.04.2023

Wielkimi krokami zbliża się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8-15 maja 2023 r.). Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.

W ramach tego święta GBP w Opinogórze Górnej zaprasza dzieci i młodzież z naszej gminy do udziału w 3. edycji Gminnego konkursu ładnego czytania „Z książką za pan brat” (uczniowie kl. 3-6) oraz w gminnych eliminacjach do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego z cyklu „Słowa Bliskie Młodym” – „Nic dwa razy się nie zdarza” (uczniowie kl. 7-8).

Konkursy odbędą się w czwartek 11 maja 2023 r. od godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Opinogórze Górnej. Zgłoszenia przyjmujemy w GBP do 5 maja br. do godz. 16.00.

W ramach spotkania odbędą się także warsztaty recytatorskie dla chętnych uczniów, zwłaszcza dla laureatów konkursu recytatorskiego, którzy zaprezentują naszą gminę w etapie powiatowym w Ciechanowie. Warsztaty poprowadzi Artur Zajt.

 

na zdjęciu Artur Zajt

Aktor-lalkarz, skrzypek, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu; dyplomowany rehabilitant zaburzeń głosu. Studiował na Wydziale Reżyserii Teatru Lalek w Akademii Sztuki Lalkowej w Białymstoku, a przed studiami aktorskimi – w Akademii Muzycznej w Krakowie. Praktykuje zawód aktora-lalkarza i reżysera teatru lalek od trzydziestu pięciu lat. Dodatkowo zajmuje się edukacją teatralną, prowadząc cykle autorskich warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jedną z jego osobistych pasji jest impostacja oraz dykcja języka polskiego.

 

 

 

 

 

Finał konkursu recytatorskiego został zaplanowany na 17 maja br. Odbędzie się w siedzibie organizatora, czyli w Powiatowej Bibliotece Publicznej  im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Ciechanowskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie!

plakat informujący o konkursach organizowanych przez GBP w Opinogórze Górnej

 

ZAŁĄCZNIKI:

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 35

W poprzednim tygodniu: 106

W tym miesiącu: 302

W poprzednim miesiącu: 384

Wszystkich: 17846