Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Spotkanie z Teresą Lipowską

Utworzono dnia 13.11.2018

   Pani Teresa Lipowska, jedna z bardziej znanych i lubianych aktorek, przyjechała do Opinogóry Górnej 5 listopada br. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej.
Jest rozpoznawana głównie dzięki serialowi M jak miłość, w który od osiemnastu lat wciela się w rolę Barbary Mostowiak. Wystąpiła w blisko stu pięćdziesięciu przedstawieniach teatralnych, ponad siedemdziesięciu filmach (m.in. Rzeczpospolita babska, Tato) i wielu spektaklach radiowych. Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Występowała w Teatrze Syrena. Przez wiele lat była związana z kabaretem „Dudek”.
Gościem wieczoru była także Monika Mularska – Kucharek, doktor socjologii, terapeutka, trener umiejętności psychospołecznych. Od wielu lat realizuje warsztaty dla osób starszych.
   Obie Panie rozmawiały głównie na temat książki pt. Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską. W publikacji autorka podzieliła się z czytelnikami swoimi wspomnieniami i doświadczeniami. Podczas spotkania opowiadała właśnie o rodzinnym życiu i karierze. Było więc o silnej więzi z mamą, o drugim mężu Tomaszu Zaliwskim (spędzili ze sobą 44 lata, a ślubu udzielał ks. Jan Twardowski) o początkach w teatrze oraz o tym, jak trafiła do serialu M jak miłość. Opowiedziała o swoich relacjach z bliskimi, o przyjaciołach (m.in. Romanie Kłosowskim), zainteresowaniach czytelniczych.
   Warto było przyjść, tym bardziej że obie Panie chętnie odpowiadały na pytania widzów, rozdawały autografy i pozowały do zdjęć.

W trakcie spotkania z krótkim popisem wokalnym wystąpiła Kinga Miklaszewska.

Spotkanie autorsko – aktorskie stało się pretekstem do wręczenia nagród i wyróżnień oraz okolicznościowych kalendarzy z pracami konkursowymi w rozstrzygniętym wcześniej konkursie fotograficznym zorganizowanym przez bibliotekę.

Spotkanie z Teresą Lipowską

Utworzono dnia 13.11.2018, 12:01

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 37

W poprzednim tygodniu: 35

W tym miesiącu: 104

W poprzednim miesiącu: 178

Wszystkich: 2514