Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Przedszkolak w bibliotece - kampania społeczna "Mała książka-wielki człowiek"

Utworzono dnia 08.09.2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej przystąpiła do tegorocznej edycji kampanii społecznej Mała książka - wielki człowiek. 
Każde dziecko urodzone w latach 2013 - 2016, które zapisze się do naszej biblioteki lub Filii Bibliotecznej w Kołaczkowie, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami lub opiekunami do uczestnictwa w akcji!
Świetna zabawa i same korzyści! 
Dzieci wychowywane wśród książek są bardziej pewne siebie, mają dobrze rozwiniętą wyobraźnię i większy zasób słownictwa. Nieodzowna jest obecność bliskiej osoby - rodzica lub opiekuna, który czytając, wciela się w różnych bohaterów i staje się przewodnikiem po książkowych przygodach. Wspólne rodzinne czytanie pomaga tworzeniu bliskich relacji z dzieckiem.

Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie!

Kampania społeczna Mała książka - wielki człowiek została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach Nrodowego programu Rozwoju Czytelnictwa.Organizatorem akcji jest Instytut Książki.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 59

W tym miesiącu: 99

W poprzednim miesiącu: 280

Wszystkich: 4416