Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Pisarka Edyta Świętek była gościem biblioteki w Opinogórze

Utworzono dnia 16.05.2022

    W środę 11 maja 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opinogórze Górnej odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Świętek, autorką kilkudziesięciu bardzo poczytnych powieści, po które chętnie sięgają również opinogórscy czytelnicy.

     Pisarka ma w swoim dorobku powieści obyczajowe, psychologiczne, książki z wątkiem kryminalnym  oraz sagi rodzinne z historią w tle. Opowiadała o swoim dzieciństwie, początkach pracy literackiej oraz o wydarzeniach i miejscach, które inspirują ją do pisania powieści. Podkreśliła swoją fascynację Nową Hutą, gdzie się wychowała i w której dzieje się akcja cyklu „Spacer Aleją Róż”. Z sentymentem wspominała rodzinny Kraków. Słuchacze dowiedzieli się, skąd pisarka czerpie wzorce swoich bohaterów, kto podpowiada ich imiona i nazwiska, jak przebiega praca twórcza nad powieścią. Zdradziła też kilka ciekawostek ze swojego życia prywatnego.

     Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, zwracał uwagę gawędziarski styl wypowiedzi, więc nie zabrakło również dobrego humoru. Na spotkaniu można było kupić książki Edyty Świętek, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wśród przywiezionych książek znalazła się ta najnowsza pt. „Przenikanie”, której premiera będzie dopiero za kilka dni. Autorka obdarowała bibliotekę jednym egzemplarzem - oczywiście z dedykacją!

     Dodatkową atrakcją spotkania był krótki występ Michała Wojtusika. Zaprezentował kilka kompozycji własnego autorstwa, dostarczając gościom biblioteki wielu wzruszeń. Artysta z pochodzenia jest ciechanowianinem. z wykształcenia pianistą i pedagogiem, z zamiłowania perkusistą. Koncertował w wielu miejscach w Polsce i za granicą, również akompaniował i współtowarzyszył utalentowanym muzykom i wokalistom. Mówi o sobie, że z muzyką jest związany na wiele sposobów. Warto wspomnieć, że jest laureatem festiwali i przeglądów muzycznych, tym bardziej więc cieszy fakt, że właśnie w Opinogórze zaprezentował swój muzyczny i wokalny talent.

    Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Utworzono dnia 16.05.2022, 00:20

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 71

W tym miesiącu: 311

W poprzednim miesiącu: 273

Wszystkich: 14045