Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Pasja tworzenia - otwarcie wystawy haftu diamentowego

Utworzono dnia 08.04.2022

     We wtorek 5 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Opinogórze Górnej odbyło  się uroczyste otwarcie wystawy rękodzieła, zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

     Są to obrazy wykonane techniką o nazwie haft diamentowy lub mozaika diamentowa. Ich autorką jest pani Iwona Konwerska. Mieszka w Baczach na terenie gminy Opinogóra Górna. Kilka lat temu brała udział jako wokalistka w Mazowieckim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej  Osób Niepełnosprawnych ,,ATAN”, organizowanym przez opinogórski GOK. Podczas uroczystości zebrani wysłuchali nagrania z występu – fragmentu piosenki „Masz duszę” w wykonaniu nieżyjącej już Dyrektor GOK-u Zofii Pikus i Iwony Konwerskiej (tekst i muzyka Jerzy Szpojankowski).
Na co dzień pani Iwona jest podopieczną Ośrodka Wsparcia w Ciechanowie, którego przedstawiciele również byli obecni na wernisażu.
     Artystka najpierw zajmowała się haftem cekinowym. Kiedy jednak w Internecie natknęła się na reklamy mozaiki diamentowej, zainteresowała się nią i tak się zaczęła pasja tworzenia trójwymiarowych prac. Technika polega na układaniu wielokolorowych obrazów przy pomocy kryształków zgodnie z określonym schematem, przy czym proces przypomina układanie mozaiki. Kryształki mają jednakowe wymiary i są układane obok siebie zgodnie z szablonem.

     Pierwsza praca wykonana przez p. Iwonę obraz to obraz przedstawiający Matkę Boską. Właśnie religijne wzory p. Iwona lubi najbardziej, ale na wystawie można obejrzeć również inne – zwierzęta,  kwiaty, ludzkie postacie m.in. z bajek. Długość pracy nad obrazem zależy od jego wielkości, kolorów oraz kształtu przyklejanych kryształków. Prace wyglądają imponująco, elementy mozaiki tworzą wrażenie trójwymiarowości – obrazy „ożywają”.

     Zapraszamy do obejrzenia wystawy. Będzie dostępna do końca kwietnia br. w holu urzędu.


Osoby, które zajmują się rękodziełem i chciałyby pokazać swoje prace, zapraszamy do kontaktu z GBP w Opinogórze Górnej (tel. 23 671 73 51).

Otwarcie wystawy prac Iwony Konwerskiej

Utworzono dnia 08.04.2022, 09:50

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 24

W poprzednim tygodniu: 44

W tym miesiącu: 44

W poprzednim miesiącu: 401

Wszystkich: 12446