Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Pani Dulska w Opinogórze, czyli o Narodowym Czytaniu

Utworzono dnia 07.09.2021

 „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej była bohaterką tegorocznej 10. edycji Narodowego Czytania. Święto polskiej literatury zorganizowaliśmy wspólnie z Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Spotkanie odbyło się w piątek 3 września we Dworze.

Jak zawsze wzięło w nim udział wielu gości:

ks. prałat Eugeniusz Graczyk, ks. Wacław Michalski, przedstawicielka  GOK-u w Opinogórze Barbara Drążkiewicz, przedstawiciele Klubu Seniora w Dzboniu – Grażyna Czarnecka, Danuta Kamińska, Jadwiga Klonowska, Danuta Majewska, przedstawicielki parafii pw. św. Gotarda w Pałukach – Natalia Chuma i Weronika Chuma, przedstawicielka Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. Zygmunta w Opinogórze – Małgorzata Szlaska, przedstawiciele OSP – Mirosław Laskowski, Eugeniusz Kakowski oraz oczywiście młodzież: z SP w Opinogórze Górnej – Maja Łyszkowska, Magdalena Arciszewska, Kacper Leszczyński, Kamil Leszczyński; z SP w Kołaczkowie – Antonina Krzykowska, Amelia Kiljańska, Laura Krajewska; z SP w Woli Wierzbowskiej - Izabela Rupińska, Maja Rzeczycka i Zosia Przewodowska oraz przedstawiciele Organizatorów, przyjaciele biblioteki i muzeum.

Po przywitaniu uczestników przez gospodarzy spotkania padło kilka ciekawostek o pisarce i o książce. Następnie odbyła się prezentacja fragmentów dramatu, oczywiście z podziałem na role. Wszyscy z uwagą wysłuchali kolejnych wystąpień. Każde z nich było naprawdę ciekawe – aktorzy z dużym zaangażowaniem czytali swoje kwestie, wczuwali się w role, interpretując słowa bohaterów na swój subiektywny sposób. Na atrakcyjność występów, kreację bohaterów dramatu wpłynęły także starannie dobrane stroje aktorów, dopasowane do odgrywanej postaci.
Poza tym uroczystość uświetniły występy muzyczne w wykonaniu młodych artystów Marty Skibińskiej (skrzypce), Piotra Rosińskiego (akordeon).

Spotkanie okazało się bardzo udanym wydarzeniem. Uczestnicy niechętnie opuszczali salę. Wrażenia z tego niecodziennego spektaklu na długo pozostaną w pamięci. Warto było przyjść, posłuchać, popatrzeć…

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i współtworzenie przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań ze szkolnych bibliotek, które przygotowały młodzież do udziału w akcji - Joanny Jabłońskiej, Anny Redwanowskiej i Krystyny Prusińskiej.
A następne Narodowe Czytanie już za rok…

Zdjęcie z uroczystości Narodowe Czytanie.

Narodowe Czytanie 2021

Utworzono dnia 07.09.2021, 00:33

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 48

W tym miesiącu: 19

W poprzednim miesiącu: 342

Wszystkich: 10997