Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup książek!

Utworzono dnia 09.08.2022

GBP w Opinogórze Górnej wzięła w tym roku udział w naborze do Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”. Jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

W ramach priorytetu pozyskaliśmy w 2022 r. środki finansowe w wysokości 7000 zł na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków, audiobooków i/lub synchrobooków”.

Celem  Priorytetu  1. jest  wzmocnienie  potencjału  bibliotek  poprzez  wzrost  atrakcyjności  i  dostępności  ich  zbiorów oraz zapewnienie wystarczającej  liczby  nowości  wydawniczych,  oczywiście z uwzględnieniem oczekiwań  czytelników. Dlatego chętnie poznamy Państwa propozycje tytułów do zakupu – można je zgłaszać w naszej bibliotece!

Już wkrótce pierwsze zakupy książek w ramach dotacji.

Logotypy

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 71

W tym miesiącu: 311

W poprzednim miesiącu: 273

Wszystkich: 14045