Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Obchody Święta Rodziny w Opinogórze Górnej

Utworzono dnia 21.05.2023

     W czwartek 18 maja 2023 r. mieszkańcy gminy Opinogóra Górna obchodzili Święto Rodziny. Spotkanie odbyło się, żeby uczcić poezją i piosenką Dzień Matki i Dzień Ojca. Zorganizowali je Wójt Gminy Opinogóra Górna, Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej oraz Klub Senior+ w Dzboniu.

     Główną częścią uroczystości był Koncert życzeń poprowadzony przez Małgorzatę Kołakowską i Tadeusza Smolińskiego. Uczestnicy wydarzenia składali swoim bliskim życzenia. Najpierw wyrazy wdzięczności za wspólnie przeżyte lata kierowali do siebie nawzajem małżonkowie. Popłynęły nie tylko wzruszające ale i dowcipne słowa pod adresem żon i mężów. Kolejne życzenia były dedykowane rodzicom. Tym razem uczestnicy spotkania usłyszeli piosenki i wiersze, w tym także utwory powstałe specjalnie na tę uroczystość. Wśród recytatorów byli czytelnicy biblioteki Klara Godlewska i Lena Stochmiałek. W dalszej części Koncertu dzieci z opinogórskiej Świetlicy „Pod Kasztanami” zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Znalazły się w nim i poważne, i mniej poważne utwory, a nawet krótki skecz o relacjach między córką i rodzicami. Popisy recytatorskie seniorów oraz młodszych i starszych czytelników biblioteki były przeplatane występami wokalnymi. Oprócz członków Klubu Senior+ w Dzboniu i dzieci ze Świetlicy „Pod Kasztanami” swoim talentem mogli się pochwalić soliści działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze Górnej – Gabrysia Zembrzuska i Franciszek Kołakowski. Podsumowaniem tej części spotkania była dedykacja dla wszystkich mieszkańców gminy, bo tworząc wspólnotą samorządową – Małą Ojczyznę, stają się przecież jedną wielką rodziną. Przy tej okazji życzenia wszystkim opinogórzanom złożył Piotr Czyżyk Wójt Gminy Opinogóra Górna. Głos zabrała również Anna Cicholska poseł na Sejm RP, gratulując zorganizowania wielopokoleniowej uroczystości i wspaniałych występów.

    Dalszą część Święta Rodziny wypełnił nastrojowy recital piosenki literackiej Wojtka Gęsickiego, któremu towarzyszyła Marta Sosnowska.

    Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka pieniędzy do puszek na leczenie i rehabilitację dla dwojga mieszkańców gminy Opinogóra Górna – dla Aleksandry Zielińskiej, sześcioletniej dziewczynki zmagającej się z 4-kończynowym porażeniem mózgowym i padaczką, oraz dla Krystiana Rybackiego, który w wyniku wypadku doznał paraliżu kończyn dolnych.

Charytatywna zbiórka została przeprowadzona dzięki pomocy Leny Franckiewicz i Leny Stochmiałek.

Nadal można przekazywać fundusze, zbiórka do puszek jest prowadzona w siedzibie GBP w Opinogórze Górnej.

Zbiórka dla chłopca jest prowadzona poprzez stronę pomagam.pl  link pomagam.pl/mb9tky

Informacje na temat zbiórki dla Oli można znaleźć na stronie Fundacji Siepomaga

https://www.siepomaga.pl/ola-zielinska

 

Te rodziny liczą na naszą pomoc!

 

Uczestnicy Święta Rodziny

 

 

 

Gminne Święto Rodziny

Utworzono dnia 21.05.2023, 23:49

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 46

W poprzednim tygodniu: 109

W tym miesiącu: 225

W poprzednim miesiącu: 350

Wszystkich: 17385