Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Obchody Dnia Babci i Dziadka w Opinogórze

Utworzono dnia 04.02.2024

     Wydarzenie odbyło się po południu w czwartek 25 stycznia br. . W spotkaniu wziął udział Wójt Gminy Piotr Czyżyk, który z okazji tak doniosłego święta złożył Babciom i Dziadkom życzenia.

     Po powitaniu wszystkich gości przez Organizatorów głos zabrała Wiesława Machul, dyrektor Porani Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie. Opowiedziała o roli babci i dziadka w rozwoju dziecka. W prelekcji pojawiły się wskazówki oraz różne życiowe prawdy dotyczące relacji dziadkowie - wnuki. Potem wystąpiły dzieci i młodzież z terenu naszej gminy, wygłaszając wiersze na część swoich Babć i Dziadków: Agatka Kulicka, Apolonia Mosakowska, Dorotka Kołakowska, Aleksandra Kołakowska, Lenka Stochmiałek, Franciszek Szlaski, Jaś Stochmiałek, Gracjan Pokropski, Kamil Leszczyński. Na zakończenie tej wzruszającej części uroczystości Dorotka Kołakowska zaśpiewała piosenkę "Babciu, droga babciu". Występy dzieci, pełne entuzjazmu i dziecięcej radości, przyniosły uśmiech na twarzach wszystkich obecnych. Dziadkowie nie kryli dumy, obserwując swoje wnuczęta na scenie, a atmosfera napełniona było ciepłem i miłością. Wszyscy młodzi artyści są czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Opinogórze Górnej.

Dalszy ciąg programu to występy Seniorów z Klubu Senior+ w Dzboniu – zostały pokazane m.in. historia święta oraz jak ono jest obchodzone w innych krajach. Zaprezentowali również zabawne skecze pokazujące  przejaskrawione sytuacje z życia babć i dziadków. Okazało się, że wiek artystów nie jest przeszkodą do dzielenia się swoimi pasjami i talentami, a życiowe doświadczenie i mądrość mogą stać się inspiracją różnych działań.

Na scenie wystąpiła także w wesołym monologu Jadwiga Klonowska. Na koniec odbył się nastrojowy koncert Szymona Ostromeckiego. Dostarczył zebranym wielu niezapomnianych emocji. W repertuarze artysty znalazły się przeboje np. „Cała sala śpiewa z nami”, „Bądź moim natchnieniem”, „Piosenka jest dobra na wszystko”.

     Takie spotkania umacniają więzi między pokoleniami i przynoszą radość zarówno dzieciom, jak i seniorom. Mamy nadzieję,  że to Święto Dnia Babci i Dziadka pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako wyjątkowe wydarzenie pełne miłości, szacunku i poczucia wspólnoty.

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Opinogórze

Utworzono dnia 11.02.2024, 16:18

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 109

W tym miesiącu: 228

W poprzednim miesiącu: 350

Wszystkich: 17388