Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Konkurs rozstrzygnięty

Utworzono dnia 07.05.2020

6 maja został rozstrzygnięty konkurs A jednak czytamy...
Żeby wziąć w nim udział, należało przygotować reklamę ulubionej książki oraz podając jej tytuł i autora, przesłać na wskazany adres mailowy GBP w Opinogórze Górnej. Nagrody - w postaci karty prezentowej do empiku - zdobyli Kacper Budniak oraz Łukasz Wesołowski.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę.

Oto nagrodzone wypowiedzi.

Harry Potter autorstwa J. K. Rowling to fascynująca książka, która  rozbudzi wyobraźnię każdego czytelnika, a jego fantazja wyjdzie poza granice jakichkolwiek oczekiwań. Każda dotknięta kartka książki przenosi nas w inny, fascynujący świat. Długo czekała, abym ją zaczął, a teraz brakuje mi tchu, bo czyta się ją na jednym oddechu. Na pierwszej stronie powinno być ostrzeżenie, że to pochłaniacz czasu, umysłu, a zarazem magiczne doznanie, którego każdy powinien doznać w tym szarym otaczającym nas świecie.Weź ją w rękę, a pewno nie pożałujesz! 
Kacper Budniak (12 lat)

 

Książka - niezawodny towarzysz dalekich podróży i chłodnych wieczorów, nośnik emocji - zachwytu, śmiechu, wzruszeń, a także potężne źródło wiedzy. Bywają książki, które wkrótce po przeczytaniu zapominamy, ale i takie z którymi się zżywamy na całe życie, wracając do nich raz po raz, odkrywając coraz to nowe ich aspekty, a z wykreowanymi przez autora/autorkę postaciami zaprzyjaźniamy się jak z ludźmi z krwi i kości lub  (w przypadku szwarccharakterów) zżymamy się i wściekamy na ich poczynania. W moim prywatnym rankingu "książek życia" na pierwszym miejscu ulokowała się Saga o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, w skład której wchodzą dwa tomy opowiadań: Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia oraz pięć powieści: Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ogni', Wieża Jaskółki, Pani Jeziora (w 2013 roku Sapkowski na prośbę fanów dopisał Sezon burz, stanowiący prequel pięcioksięgu, ale nie zaliczany do podstawowego kanonu); niezwykle popularna już od lat w Polsce, a za sprawą bestsellerowej serii gier komputerowych i wyprodukowanego pod koniec ubiegłego roku serialu Netflixa także i na całym świecie.
Na fenomen opowieści o przygodach Geralta, Jaska, Ciri, Yennefer i spółki składa się wiele elementów - bardzo dojrzała fabuła obfitująca w wątki uniwersalne, wzorowo skonstruowani i pamiętni bohaterowie, mistrzowskie dialogi, mnóstwo nawiązań do słowiańszczyzny i europejskiego dorobku kulturowego, doskonałe rzemiosło literackie Sapkowskiego- każdy może podać co innego, co tak go uwiodło w prozie tego autora. Pochwały nad piórem naszego pisarza o światowej renomie można by   w tym tekście mnożyć w nieskończoność- ale szkoda czasu na ich pisanie i czytanie, lepiej kolejny raz sięgnąć po Wiedźmina- lub po raz pierwszy zanurzyć się w to cudowne uniwersum.
Łukasz Wesołowski (32 lata)

 

 

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 59

W tym miesiącu: 76

W poprzednim miesiącu: 216

Wszystkich: 4609