Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Kodowanie na dywanie w bibliotece

Utworzono dnia 18.06.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej bierze udział w projekcie Misja: programowanie - podregion ciechanowski prowadzonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Celem projektu jest przygotowanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej
i pracowników instytucji kultury do prowadzenia zajęć z kodowania, które właśnie zostało znalazło się w podstawie programowej dla klas I - III. Poprzez udział w projekcie biblioteka poszerza swoją ofertę zajęć dla dzieci.
W ramach projektu odbyły się w bibliotece zajęcia z uczniami kl. II ze Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej (7.06.) i kl. Ib ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej (8.06.) pod opieką nauczycieli - p. Małgorzaty Chojnackiej i p. Małgorzaty Materskiej.
W pierwszej części spotkania dzieci zwiedziły bibliotekę. Dowiedziały się, jakie książki są gromadzone i w jaki sposób zostały ustawione na półkach. Wskazały różnice między biblioteką publiczną a szkolną. Wspólnie omówiliśmy zasady zachowania w bibliotece oraz - co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczać w niej książki. Potem było wspólne  czytanie. Po krótkiej przerwie podzieleni na grupy uczniowie zajęli się programowaniem gry dla kolegów z przeciwnej drużyny na rozłożonych matach.Jedna osoba z grupy stawała się robotem i przemieszczała się według ułożonego kodu, zbierając po drodze tajemnicze koperty. Po przejściu przez "robocika" wyznaczonej trasy drużyna odgadywała zagadki znajdujące sie w kopertach..
Było dużo zabawy i trochę zamieszania, bo każdy z uczniów chciał odegrać rolę robota.
Na koniec w nagrodę dzieci otrzymały drobne upominki.

Kodowanie na dywanie w bibliotece

Utworzono dnia 18.06.2018, 11:12

Uczniowie z SP w Woli Wierzbowskiej

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 37

W poprzednim tygodniu: 35

W tym miesiącu: 104

W poprzednim miesiącu: 178

Wszystkich: 2514