Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Iwona Katarzyna Pawlak odwiedzi Opinogórę

Utworzono dnia 19.11.2023

     Z przyjemnością informujemy, że 26 listopada o godzinie 16:00 w Opinogórze Górnej odbędzie się wyjątkowe spotkanie z aktorką filmową i teatralną - Iwoną Katarzyną Pawlak.
Aktorka posiada bogaty dorobek artystyczny. Zdobyła uznanie widzów, występując na deskach teatru i w wielu produkcjach filmowych. Spotkanie będzie okazją, żeby poznać bliżej kulisy pracy aktorskiej, dowiedzieć się o ciekawych doświadczeniach z planu filmowego i teatralnego, oraz zadać pytania.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kina i teatru, a także tych, którzy chcieliby poznać tajniki aktorskiego rzemiosła. To wyjątkowa okazja, aby spędzić miłe chwile w gronie pasjonatów sztuki.

data: 26 listopada
godzina: 16:00
miejsce: sala konferencyjna w Opinogórze Górnej (Urząd Gminy)

Zapraszamy serdecznie!

 

Iwona Katarzyna Pawlak jest absolwentką VII Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. W 1986 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, a rok później otrzymała dyplom. Pracę aktorki teatralnej rozpoczęła w 1986 roku w Teatrze Nowym w Łodzi. Przebywała też w Australii i Nowej Zelandii. W roku 1991 przeniosła się do Poznania. Najpierw pracowała w Teatrze Nowym, a następnie w Teatrze Polskim. Wystąpiła także na deskach Teatru Narodowego w Warszawie w sztuce Sławomira Mrożka Miłość na Krymie w roli carycy Katarzyny (spektakl z 2007 roku w reżyserii Jerzego Jarockiego). W 2012 roku ukończyła podyplomowo „Zarządzanie w mediach dla producentów filmowych i tv” w Akademii Koźmińskiego w Warszawie.

Pierwszą rolą filmową aktorki była kreacja Justyny Orzelskiej w adaptacji powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” w roku 1986 (film i serial). Wystąpiła też m.in. w filmach „Leśmian”, „Siwa Legenda” „Nowy Jork, czwarta rano”, „Psy 2. Ostatnia krew”, „Jack Strong”,  „Psy 3”.

Od stycznia 2023 aktorka gra Gretę Zielarkę w  serialu historycznym TVP pt. "Korona Królów. Jagiellonowie" w reż. Krzysztofa Łukaszewicza. Od marca 2023 r. aktorka kontynuuje  zdjęcia do kolejnej drugiej części tego serialu.

9 września 2023r. aktorka została zaproszona  do tegorocznego  Narodowego Czytania powieści Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem" z udziałem  pary prezydenckiej.

https://iwonakatarzynapawlak.weebly.com/

 

Plakat informujący o spotkaniu z Iwoną Katarzyną Pawlak

katalog online GBP w Opinogórze Górnej

wyszukiwarka powiatowa

katalog online Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 35

W poprzednim tygodniu: 106

W tym miesiącu: 302

W poprzednim miesiącu: 384

Wszystkich: 17846