Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

Ałbena Grabowska gościła w Opinogórze

Utworzono dnia 06.10.2019

     4 października br. w opinogórskiej bibliotece gościła Ałbena Grabowska – popularna pisarka o bułgarskich korzeniach. Urodziła się w Pruszkowie, mieszka w podwarszawskim Brwinowie. W tej miejscowości przebywał niegdyś prezydent Ignacy Mościcki, osiedlił m.in. Jarosław Iwaszkiewicz.
Spotkanie prowadziła Beata Woźniak – autorka bloga literackiego „Słowem malowane”, znawczyni współczesnej literatury kobiecej, recenzentka książek współpracująca z kilkoma wydawnictwami.
Ałbena Grabowska w swoim dorobku literackim posiada powieści przeznaczone dla dorosłych oraz książki adresowane do najmłodszych odbiorców. Zadebiutowała zbiorem esejów, szkiców, wspomnień Tam, gdzie urodził się Orfeusz. 
Podczas spotkania pisarka zdradziła, jak powstają jej książki, w jaki sposób udaje się pogodzić pracę twórczą z obowiązkami domowymi i zawodowymi. Jest mamą trójki dzieci. Pracuje jako lekarz w przychodni w Brwinowie. Przyznała, że w swoich książkach lubi prowadzić grę z czytelnikiem, zaskakiwać i oszukiwać, dlatego trudno przewidzieć zakończenie powieści. Bohaterki książek pisarki to kobiety silne, odważne i niekiedy niebezpieczne. Zafascynowana postacią Lady Makbet z dramatu Szekspira, stworzyła zaskakujący obraz współczesnej femme fatale w powieści Lady M. (Polecamy!) Pani Ałbena zdradziła, że marzyła kiedyś o karierze aktorskiej (teatralnej), ale wybrała medycynę. Zagrała dwie niewielkie role w 1. serii serialu Stulecie Winnych. Pisarka wcieliła się w swoje postacie, pojawiając się również jako tytułowa bohaterka na okładkach trylogii Alicja w krainie czasów. 
Dla miłośników książek spotkanie z autorką okazało się nie lada gratką, tym bardziej że pisarka zdradziła uczestnikom kilka ciekawostek dotyczących serialu. Obiecała też, że napisze jeszcze książkę dla dzieci.
A może w następnej powieści przeczytamy o Opinogórze…

Ałbena Grabowska gościła w Opinogórze

Utworzono dnia 06.10.2019, 21:45

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 50

W poprzednim tygodniu: 54

W tym miesiącu: 203

W poprzednim miesiącu: 184

Wszystkich: 3256