Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

AKTUALNOŚCI:

Stefan Żeromski zawita w Opinogórze

Utworzono dnia 23.08.2018

        Pierwsza sobota września to czas na Narodowe Czytanie.  Jest to ogólnopolska akcja pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej propagująca znajomość polskiej literatury poprzez publiczne odczytywanie fragmentów wybranej książki. Pierwsza edycja NC odbyła się w 2012 r. W kolejnych latach czytano: Pana Tadeusza  Adama Mickiewicza, Dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego.
Tegoroczne 7. spotkanie upłynie w atmosferze Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji - 8 września br. od godz. 12.00 w Muzeum Romantyzmu. Spotkanie to organizują także - Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej i Akcja Katolicka przy parafii pw. św. Zygmunta w Opinogórze Górnej.     


 Na spotkanie można przyjść jako słuchacz albo czynnie włączyć się w obchody tego święta polskiej literatury - wybrać ciekawy niedługi fragment lektury i przeczytać go zebranym.
Zapraszamy!

 

czytaj dalej na temat: Stefan Żeromski zawita w Opinogórze

Mądre książki dla dzieci!

Utworzono dnia 18.06.2018

Proponujemy dzieciom przygodę z wszechświatem - odnawiamy księgozbiór popularnonaukowy dla młodszych i najmłodszych czytelników. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet dorośli. W przystępny sposób autorzy wyjśniają ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin wiedzy. Dzięki publikacjom można nabyć również wielu nowych umiejętności np. nauczyć się grać w szachy. Barwne ilustracje zachęcają do zagłębienia się w lekturę.
 

czytaj dalej na temat: Mądre książki dla dzieci!

Kodowanie na dywanie w bibliotece

Utworzono dnia 18.06.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej bierze udział w projekcie Misja: programowanie - podregion ciechanowski prowadzonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Celem projektu jest przygotowanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i pracowników instytucji kultury do prowadzenia zajęć z kodowania, które właśnie zostało znalazło się w podstawie programowej dla klas I - III. Poprzez udział w projekcie biblioteka poszerza swoją ofertę zajęć dla dzieci.
W ramach projektu odbyły się w bibliotece zajęcia z uczniami kl. II ze Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej (7.06.) i kl. Ib ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej (8.06.) pod opieką nauczycieli - p. Małgorzaty Chojnackiej i p. Małgorzaty Materskiej...

czytaj dalej na temat: Kodowanie na dywanie w bibliotece

Konkurs recytatorski

Utworzono dnia 13.06.2018

25 maja 2018 roku Filia Biblioteczna w Kołaczkowie  zorganizowała  konkurs recytatorski dla uczniów szkoły ph.,,Kocham Cię, Mamo!".
Celem konkursu było uczczenie tego święta poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz prezentacja zdolności recytatorskich. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-7...
 

czytaj dalej na temat: Konkurs recytatorski

Informujemy!

Utworzono dnia 11.06.2018

We wtorek 12 czerwca biblioteka będzie czynna do godz. 14.00.

W czwartek 14 czerwca biblioteka będzie czynna od godz. 11.30 (bibliotekarz na konkursie w Szkole Podstawowej w Opinogórze Górnej).

Przepraszamy za utrudnienia!

czytaj dalej na temat: Informujemy!

Nagrody wręczone

Utworzono dnia 10.06.2018

Zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym przeprowadzonym w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

czytaj dalej na temat: Nagrody wręczone

Konkursy plastyczne - rozstrzygnięte!

Utworzono dnia 21.05.2018

   W miniony piątek 18 maja zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne - na zakładkę do książki i na plakat promujący czytelnictwo lub bibliotekę - zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2018.

czytaj dalej na temat: Konkursy plastyczne - rozstrzygnięte!

"Najdroższy wyraz - Ojczyzna"

Utworzono dnia 21.05.2018

Czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie reprezentowało Gminną Bibliotekę Publiczną w Opinogórze Górnej w Powiatowym konkursie recytatorskim z cyklu Słowa Bliskie Młodym ph. "Najdroższy wyraz - Ojczyzna".Celem konkursu było rozbudzenie uczuć patriotycznych i przede wszystkim uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości...

czytaj dalej na temat: "Najdroższy wyraz - Ojczyzna"

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 37

W poprzednim tygodniu: 35

W tym miesiącu: 104

W poprzednim miesiącu: 178

Wszystkich: 2514