Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej

AKTUALNOŚCI:

Ferie, ferie i po feriach...

Utworzono dnia 17.02.2019

W tym roku w ramach ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna
w Opinogórze Górnej zorganizowała kilka atrakcji.
Od poniedziałku do środy (4- 6 lutego) odbywały się w sali konferencyjnej zajęcia taneczne - zumba. Spotkania miały charakter otwarty tzn. mogły w nich uczestniczyć wszystkie chętne osoby - dzieci i młodzież - z terenu naszej gminy. Prowadziła je p. Wiktoria ze szkoły tańca SalsaFit w Ciechanowie. Ponieważ zumba zawiera elementy tańca i aerobiku, zajęcia okazały się nie lada wyzwaniem dla małych uczestników. Wymagała sporo wysiłku, ale z dnia na dzień kondycja wyraźnie się poprawiała. Najlepiej radzili sobie Zosia i Mateusz - zostali Królową i Królem Zumby.
Po każdych zjęciach tanecznych odbywał się krzyżówkowy turniej. Chętne osoby rozwiązywały przygotowaną przez bibliotekarza krzyżówkę - co dzień inną - nawiązującą do znanych dzieciom wierszy i bajek. Spośród prawidłowo rozwiązanych łamigłówek losowano jedną, której autor wybierał sobie nagrodę. Zwyciężczynią w pierwszym dniu krzyżówkowych zmagań została Lena Stochmiałek.
Ponadto została zorganizowana zabawa czytelnicza - literackie Koło fortuny.
Oczywiście z nagrodami...


Laureaci literackiego Koła fortuny

Uczestnicy zajęć tanecznych wraz z prowadzącą p. Wiktorią

czytaj dalej na temat: Ferie, ferie i po feriach...

Propozycje na ferie...

Utworzono dnia 03.02.2019

 

 

Podczas zaproponowanych zajęć będą wykonywane zdjęcia!

czytaj dalej na temat: Propozycje na ferie...

Ferie zimowe 2019

Utworzono dnia 17.01.2019

 

Informujemy, że podczas zajęć będą wykonywane zdjęcia.

czytaj dalej na temat: Ferie zimowe 2019

Kiermasz świąteczny

Utworzono dnia 02.01.2019

Kiermasz ozdób świątecznych to tegoroczna inicjatywa p. Grażyny Kapczyńskiej z Filii Bibliotecznej w Kołaczkowie. Odbył się tuż przed przerwą świąteczną - w piątek 21 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie. Z materiałów zakupionych w głównej mierze przez bibliotekę uczniowie własnoręcznie wykonali świąteczne dekoracje, które następnie znalazły się na kiermaszu. Prace były przepiękne i bardzo pomysłowe: choinki, aniołki, bałwanki, stroiki, bombki, Mikołaje, i inne drobiazgi...

czytaj dalej na temat: Kiermasz świąteczny

Informacja

Utworzono dnia 16.12.2018

              Informujemy, że 24 grudnia i 31 grudnia 2018 r.
               Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej 

                     i Filia Biblioteczna w Kołaczkowie            

         będą nieczynne - urlop bibliotekarzy

czytaj dalej na temat: Informacja

Świąteczna wizyta

Utworzono dnia 16.12.2018

 Czwartkowa wizyta dzieci z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej pod opieką p. Joanny Jabłońskiej i p. Elżbiety Bońkowskiej upłynęła pod znakiem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Mimo że ta grupa gościła już wcześniej, wspólnie wszyscy przypomnieli sobie o zasadach zachowania w bibliotece. Oczywiście potem było czytanie! Dzieci poznały jedną z przygód Lidzi, bohaterki ksiązki Bajki nieBajki Elżbiety Dzikowskiej i Wiesławy Wierzchowskiej...


czytaj dalej na temat: Świąteczna wizyta

Mikołajki z Kubusiem Puchatkiem

Utworzono dnia 09.12.2018

GBP i GOK zorganizowali dla przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych mikołajkowy spektakl teatralny pt. Zima Kubusia w wykonaniu aktorów z teatru ,,KRAK - ART” z Krakowa. Spektakle odbyły się w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie, Woli Wierzbowskiej i Opinogórze Górnej...

czytaj dalej na temat: Mikołajki z Kubusiem Puchatkiem

Konkurs "Rozśpiewana nutka"

Utworzono dnia 09.12.2018

     21 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbył się  XVIII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Rozśpiewana nutka. Organizatorzy konkrusu -  GOK i GBP w Opinogórze Górnej. Tematem konkursu były Pieśni patriotyczne w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległościWzięły w nim udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie, Woli Wierzbowskiej i Opinogórze Górnej.
Jurorzy - Beata Woźniak, pracownik działu edukacji w Muzeum Romantyzmu oraz Jerzy Szpojankowski, instruktor ds. muzyki w GOK - oceniali: zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu, muzykalność i warunki głosowe, oryginalność interpretacji, staranność i dokładność wykonania a także znajomość i zrozumienie tekstu wykonywanej pieśni.
Konkurs miał dwie kategorie wiekowe...

 

 

czytaj dalej na temat: Konkurs "Rozśpiewana nutka"

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 30

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 98

W poprzednim miesiącu: 121

Wszystkich: 2967